Co powinniśmy wozić w aucie? Porady nie tylko dla młodych kierowców

Profesjonalna pomoc drogowa i tanie holowanie

Co powinniśmy wozić w aucie? Porady nie tylko dla młodych kierowców

23 lutego, 2018 Blog 0

Nie kosztują zbyt wiele, a także nie zajmują zbyt dużo miejsca. Mowa tu o dodatkowym wyposażeniu, które powinien posiadać każdy kierowca w swoim aucie. Zatem co powinno się tam znaleźć?

Pompka do opon oraz smar penetrujący

Choć w autach kierowców znajduje się niezbędne wyposażenie, które może być użyte podczas awarii, bardzo często zdarza się, że może okazać się ono niesprawne. Przykładowo w przypadku wymiany koła może okazać się, że w elemencie zapasowym jest za małe ciśnienie powietrza, a my nie posiadamy pompki, aby je uzupełnić. Kolejno nasz podnośnik może okazać się źle nasmarowany i podczas jego uruchomienia nie będzie działał prawidłowo.

Z tego powodu doskonałym rozwiązaniem jest posiadanie w swoim samochodzie między innymi zwykłej pompki. Choć wielu osobom wydaje się, że taka pompka nie zmieni nic szczególnego podczas eksploatacji pojazdu może okazać się, że często jest niezbędna. Pomimo tego, że ciśnienie w oponach jest zazwyczaj uzupełniane za pomocą specjalistycznych urządzeń, co zrobimy w przypadku, gdy znajdujemy się z dala od wszelkich serwisów, warsztatów samochodowych czy też stacji benzynowych, a ciśnienie w naszym kole zapasowym jest małe i nie możemy go wymienić? W takiej sytuacji nawet zwykła pompka ręczna do dopompowania takiego koła zapasowego może okazać się niezbędna. Taki produkt nie kosztuje zbyt wiele, ponadto nie zajmuje dużo miejsca w naszym samochodzie. Warto po prostu schować go do bagażnika i na wszelki wypadek ze sobą wozić. W szczególności jest to polecane dla młodych oraz niedoświadczonych kierowców, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, jakie niespodzianki mogą spotkać ich na drodze.

Kolejno warto mieć w bagażniku lub też schowku swojego samochodu wysokiej jakości smar penetrujący. Dla wielu osób tego typu produkt także może się okazać zbędny w pojeździe, jednak to właśnie dzięki niemu można wyjść z wielu opresji zwłaszcza w przypadku awarii. Tego typu produkt może okazać się dla nas bardzo przydatny w szczególności, gdy przykładowo pewne elementy w naszych urządzeniach odmówią nam posłuszeństwa.

Może tak się stać jak już wcześniej wspomniano z podnośnikiem samochodowym. Gdy musimy wymienić koło, a podnośnik nie chce się uruchomić i za nic w świecie nie możemy go podnieść, warto właśnie użyć takiego smaru. Jednak aplikacja tego typu środka może naprawdę zdziałać cuda. Ten smar nie kosztuje zbyt wiele, możemy go zakupić praktycznie na każdej stacji benzynowej, a to właśnie taki niewielki produkt może szybko wybawić nas z opresji. Polecany jest także między innymi w przypadku, gdy guma wycieraczek nie dociska się do szyby. Wówczas jedna aplikacja smaru wystarczy, aby element metalowy lepiej dociskał gumę i tym samym drogę będziemy widzieć znacznie lepiej.

Ładowarka do telefonu oraz akcesoria do szyb

W szczególności bardzo wielu kierowców coraz częściej zastanawia się, co wozić w aucie. Warto oprócz narzędzi oraz różnorodnych środków wozić ze sobą po prostu ładowarkę do telefonu. Obecnie w większości sklepów można zakupić taką ładowarkę samochodową, dzięki której będziemy mogli naładować nasz telefon podczas jazdy.

Dla wielu osób taki produkt jest zbędnym gadżetem, jednak to właśnie dzięki niemu możemy bardzo szybko uzyskać niezbędną pomoc. Musimy mieć świadomość, iż podczas jazdy mogą zdarzyć się naprawdę różnorodne rzeczy. Są to nie tylko poważne wypadki, które często wymagają wezwania natychmiastowej pomocy. Jednak bardzo często może nam się przytrafić niespodziewana awaria i tym samym telefon jest bardzo przydatny, gdy chcemy zadzwonić po pomoc. Niestety w dzisiejszych czasach większość osób posiada telefony z dużym ekranem. Tym samym ich bateria bardzo szybko się wyczerpuje, ponieważ w dużej mierze to właśnie wyświetlacz pobiera nam najwięcej mocy. Dlatego jeżeli nie pamiętamy o systematycznym ładowaniu telefonu lub też jedziemy w długą trasę, taka ładowarka samochodowa może okazać się bardzo przydatna.

Powinniśmy być w tym przypadku bardzo kreatywni, ponieważ rozładowany telefon często może sprawić, że nie otrzymamy znikąd pomocy. W szczególności jest to bardzo niebezpieczne, gdy poruszamy się po rzadko uczęszczanych drogach. Niespodziewana awaria pojazdu może sprawić, iż przykładowo w lesie utkniemy bez żadnej pomocy na długi czas.

W swoim pojeździe warto posiadać również wysokiej jakości akcesoria do szyb, których będziemy używać zimą do odśnieżenia naszego samochodu. Choć zimy w dzisiejszych czasach nie są tak mroźne, jak jeszcze kilkanaście lat temu coraz częściej zdarza się, że choć nie ma śniegu, jest duży mróz. Dla wielu właścicieli w szczególności pojazdów parkowanych tylko i wyłącznie na dworze, jest to bardzo duży kłopot. Za każdym razem przed wyruszeniem w trasę musimy dokładnie oczyścić nasz samochód ze szronu oraz ze śniegu, jeżeli aktualnie spadł. Dlatego w swoim aucie warto posiadać dobrą skrobaczkę, która dodatkowo nie uszkodzi naszych szyb. Doskonale jest mieć również odmrażacz do szyb, ponieważ to właśnie dzięki niemu bardzo szybko przygotujemy nasz pojazd do jazdy.

Jednak coraz więcej osób, które garażują swój samochód zapominają o posiadaniu takich akcesoriów. Mogą one się okazać bardzo przydatne w szczególności, gdy poruszamy się naszym pojazdem pod wieczór. Wówczas takie osoby nie zdają sobie sprawy z tego, że na aucie po prostu osiądzie szadź i w jakiś sposób przed jazdą będziemy musieli ją usunąć. Dlatego taki zestaw w samochodzie jest niezbędny dla każdego kierowcy.

Dobre kable do akumulatora

Przydatne w szczególności zimą są kable do akumulatora. W przypadku gdy temperatura za oknem jest niska, nasze auto często nie chce odpalić. Jednym z najszybszych, jak również najbardziej skutecznych sposobów jest podłączenie akumulatora do innego auta. Jednak potrzebujemy do tego odpowiednich kabli. Decydując się na ich zakup warto zwrócić uwagę na to, aby nie były one za krótkie. Ponadto już podczas zakupu dobrze jest ocenić ich jakość. Niestety wiele oferowanych produktów już podczas pierwszego podłączenia się topi, dlatego warto dołożyć trochę pieniędzy i kupić wysokiej jakości produkt, który posłuży nam przez wiele długich lat.

Będąc w szczególności młodym kierowcą bardzo często nie wiemy, co powinniśmy wozić w swoim samochodzie. Czasem w naszym pojeździe warto mieć kilka dodatkowych rzeczy, które z pewnością przydadzą się podczas codziennego użytkowania auta. Mogą okazać się one niezbędne między innymi podczas niespodziewanej awarii. Z pewnością stosując się do wspomnianych porad będziemy się czuć znacznie pewniej podczas jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *